• Naszą szkołę odwiedził bokser

27.04.2023

26.04.2023 r. naszą szkołę odwiedził bokser, trener personalny Dorian Mospinek, który jest dwukrotnym złotym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Zdobył 3 srebrne medale i jeden brązowy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Seniorów, dwa srebrne i jeden brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski. Obecnie prowadzi treningi bokserskie w BKS Dynamit Głowno. Razem z trenerem w pokazie uczestniczyło dwoje jego podopiecznych Maja Gawrysiak i Marcel Krawczyk – brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Bardzo dziękujemy za profesjonalny trening, w którym uczestniczyli nasi ósmoklasiści i siódmoklasiści.

Spotkanie odbyło się w ramach zajęć doradztwa zawodowego.

Być może nasza młodzież zainspiruje się tą dyscypliną sportową, stanie się ona dla niej sposobem na pozbycie negatywnych emocji, zdrowego spędzania czasu wolnego. Może w przyszłości sport stanie się dla naszych wychowanków metodą budowania kariery zawodowej.

• TWP - eliminacje powiatowe

21.04.2023

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz uczeń Stanisław Kapka z kl. IV jest laureatem III miejsca Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” eliminacje powiatowe, kategoria: uczniowie szkół podstawowych, klasy I - IV.

• Konkursu Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu

21.04.2023

30 marca 2023 r. odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej- Konkursu Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu. Zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów olimpiady jest udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych. Konkurs odbywa się online na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl.

W I etapie uczestniczyło uczniów klas 7 i 8. W tej grupie 8 uczestników to nasi uczniowie. Do II etapu zakwalifikowało się uczniów, a wśród nich Amelia Bursiak i Kacper Sobieszek. 13 kwietnia odbył się etap II.

Z radością i dumą informujemy, że już 27 kwietnia Kacper będzie reprezentował naszą szkołę w Finale.

Wielkie gratulacje!

!!! Trzymamy kciuki !!!

• Wycieczka klas 8 i 7

Dzień 1

Zwiedzanie Małopolski rozpoczyął się od kopalni soli w Wieliczce. Zachwycił nas podziemny labirynt, który tworzy ponad 245 km chodników. Poznaliśmy tylko niektóre, ale i tak byliśmy pod wrażeniem solnych arcydzieł z różnych okresów historycznych. Niezwykła jest kaplica św. Kingi, zwana perłą kopalni.

Dzień 2

Kraków – miasto królewskie, oczarował nas od pierwszego wejrzenia. Mały spacerek poznawczy (11 kilometrów) po historycznej stolicy Polski, pełnej legend i bezcennych zabytków architektury, zajął nam pięć godzin.

Dzień 3

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau – były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady to wstrząsające świadectwo historii, obiekt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. To symbol wojny, terroru, ludobójstwa i Holokaustu. Wielkie wrażenie zrobiły na nas zachowane bocznice kolejowe i rampy, komory gazowe, baraki więźniarskie i ogrodzenia, a także fotografie, dokumenty, ubrania i rzeczy odebrane uwięzionym.

• Zapraszamy na relację

z uroczystego apelu z okazji Świąt Wielkanocnych

Na tę okazję nasi uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym przybliżyli koleżankom i kolegom zwyczaje i obrzędy świąteczne.

Zaprezentowali wiersze, piosenki i złożyli życzenia świąteczne.

• „Ulubione wierszyki”

Nasze przedszkolaki wykazały się ogromnym talentem recytatorskim.

Reprezentowały nasze przedszkole w konkursie „Ulubione wierszyki” zorganizowanym przez MOK GŁOWNO. Dzieci świetnie poradziły sobie z tremą i osiągnęły następujące sukcesy:

Adrian Pakuła - miejsce 1

Weronika Kulawczyk - miejsce 2